Изборник Затворити

Voždovac – Kolubara 1:0

Fudbaleri Kolubare, nakon 4 utakmice bez poraza, poraženi su u nedelju u okviru 7. kola Mozzartbet Superlige Srbije na gostovanju u Beogradu protiv ekipe Voždovca rezultatom 1:0.

Pobednik meča na krovu TC Stadion odlučen je u 81. minuta kada je igrač Voždovčana Miloš Pantović nakon centaršuta sa desne strane, glavom matirao Stanivukovića. Meč izmedju Voždovca i Kolubare u većem delu je protekao u ravnopravnoj igri obe ekipe, sa nešto boljim početkom domaćina, ali je Kolubara pogotovu u drugom poluvremenu imala dve tri veoma izgledne šanse za postizanje gola, koje nažalost nisu uspeli da realizuju Kadrić i Vukušić.

Po svemu vidjenom na ovoj utakmici ekipa Kolubare po prikazanoj igri imala je bar bod u džepu, ali gol primljen u 81. minutu meča i propuštene prilike koštale su ekipu bodovnog učinka. Šef struke Dejan Djurdjević posle pretrpljenog poraza bio je vidno nezadovoljan.

„Nije mi lako da komentarišem ovakvu utakmicu koju smo imali pod kontrolom u većem delu. Genealno Voždovac je možda bolje započeo utakmicu. ali ništa specijalno i konkretno. Drugo poluvreme, možda nisam realan, ali mislim da smo bili dominantni. Imali smo konkretne situacije, dva puta jedan na jedan sa golmanom,“naveo je Djurdjević koji je dodao da u trenutcima kada je njegova ekipa trebala meč da prelomi u svoju korist primljen je gol.

„Mislim da nas je na ovoj utakmici bodova koštala neefikasnost. Nismo imali tu oštrinu u šesnaestercu da te bočne lopte, dodjemo i da istrčimo ispred njihovih igrača. U najmanju ruku smo zaslužili bod, a po mom mišljenju možda nisam realan mogli smo da uzmemo i tri“, zaključio je Djurdjević i dodao da to nikako ne umanjuje pobedu Voždovca koji je sa mladom i lepršavom ekipom došao do važna tri boda.

Za Kolubaru su u ovom meču nastupili: Stanivuković (G), Bakić, Filipović, Janković, Kadrić (od 69 Vukušić), Kočović, Marjanović (od 83 Ilić), Milojević, Nikolić (od 74 Sadiković), Petronijević, Djokić (od 83 Andrić).