Изборник Затворити

Velika pobeda Kolubare u Novom Pazaru

Fudbaleri Kolubare savladali su danas domaći tim Novog Pazara rezultatom 2:1, u utakmici koja je odigrana u okviru 23. kola Ling Long Superlige Srbije.

Naš tim poveo je u 32. minutu, golom koji je postigao Nemanja Nikolića, preciznim udarcem sa oko 18 metara, iskosa sa desne strane. Kolubara je u 56 minutu duplirala svoju prednost golom koji je postigao Miloš Filipović, koji je izvanredno iskoristio jednu polu kontru našeg tima i preciznim udarcem između dva igrača Novog Pazara doneo novo slavlje našoj ekipi.

Nakon ovog gola ekipa Novog Pazara imala je nešto veći posed lopte što je u 63. minutu uspeo da iskoristi Slobodan Rubežić, koji se najbolje snašao posle izvedenog slobodnog udarca i odbojene lopte i gužve koja je nastala u šesnaestercu našeg tima.

Nakon ovog gola, ekipa Novog Pazara imala je nekoliko šansi i polušansi iz kojih je mogla da dodje do remija, ali je odbrana Kolubare predvodjena danas izvanrednim golmanom Dejanom Stanivukovićem uspela da sačuva pobedu.

U ovom periodu igre Kolubara je mogla i da uveća svoju prednost kada je najbolji strelac Kolubare Uroš Djuranović uspeo da se oslobodi čuvara i nadje se oči u oči sa golmanom Pazara Kukićem, koji je iz ovog okršaja ipak izašao kao pobednik.

Meč Kolubara i Novog Pazara odigran je na Caizcoin areni u Novom Pazaru pred oko 2000 gledalaca.

Za Kolubaru su u ovom meču nastupili: Stanivuković, Bakić, Djurić, Radovanović, Stojanović (od 72 Kočović), Janković (od 84 Lončar), Marjanović, Nikolić (od 84 Vasiljević), Djokić, Filipović (od 55 Bojić) i Djuranović.

Nakon nepotpunog 23. kola Superlige Srbije Kolubara na tabeli zauzima 9. poziciju sa 29 osvojena boda. Koluabara se u narednog vikenda u okviru 24. kolu sastaje sa ekipom Metalaca iz Gornjeg Milanovca.