Изборник Затворити

Kolubara – Metalac 2:0, tri boda ostaju u Lazarevcu

Fudbaleri Kolubare u 1. kolu plej aut faze Linglong tire Superlige Srbije na domaćem terenu savladali su ekipu Metalca iz Gornjeg Milanovca rezultatom 2:0. Oba gola za Kolubaru postigao je Miloš Filipović u 33. i 38. minutu prvog poluvremena.

U prvom poluvremenu ekipa Kolubare imala je potpunu dominaciju na terenu i više izglednih prilika za postizanje još nekog gola. U drugom poluvremenu, pre svega zbog brojčane nadmoći, jer je u 45. minutu zbog udaranja protivnika isključen Vasilije Bakić, ekipa Metalca imala je više od igre i nekoliko dobrih prilika da se rezultatski vrati u meč. Što zbog sjajnih odbrana Stanivukovića, što zbog dobro organizovane odbrane domaćina rezultat u drugom poluvremenu ostao je neopromenjen, a tri boda ostala su u Lazarevcu.

Sa nova tri boda Kolubara sada zauzima 11. poziciju sa osvojenih 37. bodova, 6 više od Radničkog iz Kragujevca koji se nalazi na 13. mestu koje vodi u baraž.

Za ekipu Kolubare u meču protiv Metalca nastupili su: Stanivuković, Bakić, Janković, Djurić, Stojanović, Tumbas (Andrić od 66 min), Marjanović, Nikolić, Filipović (Kočović od 60 min), Bojić (Uzelac od 46 min), Djuranović (Djenić od 90 min).

U narednom kolu Kolubara već u četvrtak gostuje u Kragujevcu ekipi Radničkog.