Изборник Затворити

Kolubara I Radnički 1923 podelili bodove

Fudbaleri Kolubare remizirali su sa Radničkim 1923 iz Kragujevca 1:1 u poslednjem meču prvog kola Superlige Srbije. Utakmica u Lazarevcu odigrana je pred oko 1500 gledalaca, a oba gola viđena su u prvom poluvremu, i to u prvih pola sat igre.

Povela je Kolubara preko debitanta Igora Cvetojevića, koji je odličnim udarcem glavom nakon prekida koji je sa leve strane izveo Filipović u 16. minutu matirao golmana Radničkog Lekovića. Gosti iz Kragujevca su izjednačili samo devet minuta kasnije pogotkom Damjana Krajišnika, koji je prelepim udarcem sa ivice šesnaesterca, nakon odbitka matirao i večeras odličnog Stanivukovića. Do kraja meča vidjena je zanimljiva borba, a čini se bliži pobedi bili su fudbaleri Kolubare koji su imali nekoliko izglednih prilika za postizanje gola. Domaći su do gola I stigli u završnici meča kada je Vukušić uspeo da savlada Lekovića, ali je gol nakon konsultacije glavnog sudije sa VAR sudijama poništen zbog ofsajda.

Nakon meča na konferenciji za novinare šef stručnog štaba Kolubare Dejan Djurdjević je istakao da su pre utakmice očekivali pobedu i tri boda kod kuće, ali da je uvek na početku sezone ipak najvažnije upisati nešto, bar jedan bod.

“Mislim da smo bili bliži pobedi i imali smo konkretnije šanse. Nije ih bilo mnogo, ali imali smo i stativu i Vukušić dve jako izgledne prilike. Fali nam malo te oštrine u zadnjoj trećini terena videlo se to i kroz pripremne utakmice, ali generalno dobra potrošnja mojih igrača solidna utakmica i moramo dalje. Napredujemo da izvučemo pouke iz ove utakmice jer je bilo I dobrih stvari I onih koje su nedozvoljene”, kazao je Djurdjević I dodao da mu se čini da je Kolubara sve u svemu bila malo bliža pobedi, ali Radnički nije nezasluženo uzeo bod.

“Okrećemo se sledećoj utakmici, dugo je prvenstvo. Štelujemo se svi I niko ne zna gde je sa ekipom I nadam se da ćemo biti bolji u narednim utakmicama iako ni u ovoj nismo bili loši”, zaključio je Djurdjević

U narednoj rundi Kolubara gostuje aktuelnom šampionu Crvenoj zvezdi. Utakmica se igra u subotu od 20 časova.