Изборник Затворити

Radnički iz Niša savladao Kolubaru rezultatom 3:2

Fudbaleri Radničkog iz Niša uspeli su da u 11. kolu Linglong Super lige Srbije zabeleže prvu pobedu u gostima ove sezone i savladaju Kolubaru na gradskom stadionu u Lazarevcu rezultatom 3:2 (1:1).

Predsednik FK Kolubara Dragiša Urošević na početku utakmice uručio je poklon dres Aleksandru Jovanoviću, doskorašnjem igraču Kolubare, a sada sportskom direktoru FK Radnički iz Niša.

U ovom dresu, sa brojem 24, Jovanović je igrao za zeleno-crne u Super ligi Srbije. U Kolubaru je došao pre dve godine gde je uspešno odigrao dve sezone i jedan je od zaslužnih igrača za to što se Kolubara plasirala u najelitniji deo takmičenja u Srbiji.

Ekipa Kolubare dva puta je zatresla mrežu prorivničkog gola. Nakon centaršuta Jankovića, kapiten Đenić je šutirao glavom, Kahriman odbranio taj udarac, međutim na odbijenu loptu natrčao je Andrić i poslao je u mrežu.

Drugi go za Kolubaru postigao je Miloš Filipović, koji je ujedno bio i njegov prvi go u Prvenstvu. To je bio najemotivniji trenutak ovog meča s obzirom da je Filipović taj go posvetio svojoj nedavno preminuloj majci.

Nišlije su koristile svoje šanse, a najzaslužniji za pobedu bili su Mitrović koji se dva puta upisao u listu strelaca i Vujadinović koji je postigao pobedonosni gol.

Kolubaru naredne nedelje očekuje vrlo poznat rival a to je Kragujevački Radnički.

Linglong Superliga 11. kolo: Kolubara – Radnički 2:3 (1:1)

Stadion: SRC Kolubara;

Sudija: Nikola Radaković;

Strelci: Kolubara: Andrić, Filipović; Radnički: Mitrović (2), Vujadinović;

Žuti kartoni: Kolubara: Vučetić, Bakić, Milisavljević, Janković; Radnički: Mićibući, Pejović;

Crveni kartoni: /

Kolubara: Puletić, Janković, Bakić, Marjanović, Kočović (od 80. minuta Stojanović), Milisavljević (od 80. minuta Dobrijević), Vučetić, Nikolić, Filipović, Andrić (od 69. minuta Đuranović), Đenić;

Radnički: Kahriman, Stanković (od 67. minuta Ilić), Vujadinović, Stevanović (od 75. minuta Savić), Bjeličić, Aksentijević, Kovačević, Pejović, Mićibući (od 67. minuta Arsić), Mitrović, Škrbić (od 46. minuta Tomić);