Изборник Затворити

Poraz Kolubare u Subotici

Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: oko 350. Sudija: Momčilo Marković. Strelci: 1:0 Tufegdžić (1.), 1:1 Filipović (12.), 2:1 Vidaković (25.)

Spartak Ždrepčeva krv:  Dubljanić, Jezdimirović, Bogićević, Filipović, Vidović (13. Shimura), Đurasović (88. Šćepanović), Vidaković, Bijelović, Tufegdžić (88. Rajović), Srećković (85. Todoroski), Nikolić

Kolubara: Stanivuković, Tumbas (77. Andrić), Vasiljević (60. Petronijević), Radovanović, Janković, Nikolić (60. Vučetić), Lončar (77. Đenić), Bojić, Kočović, Đuranović, Filipović (68. Mladenović.

U okviru 36. Kola Limglong tire Superlige Srbije fudbaleri Spartaka pobedili su ekipu Kolubare sa 2:1.  Sva tri gola postignuta su u prvom poluvremenu do 25. minuta.

Subotičani su poveli iz prvog napada u 1. minutu susreta, Srećković je centrirao loptu sa leve strane, Lazar Tufegdžić je prihvatio na ivici šesnaest metara i prizemnim šutem doveo Spartak u vodstvo od 1:0. Kolubara je uzvratili nakon primljenog gola te u 12. minutu poravnala rezultat iz akcije koja je potekla od Petra Bojića zatim je Đuranović sa ivice šenaesterca pronašao slobodnog Filipovića koji izjednačuje na 1:1. Pobedonosni gol ekipa Spartaka postigla je u 25. minutu kada je Nikola Srećković izveo slobodan udarac a najviši u skoku je bio Vidaković koji loptu glavom šalje u mrežu za 2:1. Do kraja poluvremena Kolubara je pokušala da dođe do poravnanja, imala je nekoliko prilika I poluprilika, ali se rezultat nije menjao.

Drugo poluvreme je počelo u terenskoj inicijativi domaćih. Šanse su imali Bijelović i Nikolić, ali oba puta golman Stanivuković je bio siguran. Do kraja meča ekipa Kolubare je imala nešto veći posed lopte, ali bez većih šansi za postizanje pogotka.

U sledećem kolu Kolubara pred svojom publikom u subotu 14. maja od 17 časova dočekuje ekipu Proletera iz Novog Sada, što je I nova prilika da Lazarevčani I matematički obezbede opstanak u Superligi.