Изборник Затворити

Kolubara ubedljiva protiv Mladosti

Fudbaleri Kolubare u okviru 4. kola plejauta savladali su ekipu Mladosti iz Lučana rezultatom 3:0 (2:0) i na taj način su došli na bod do sigurnog opstanka u Superligi Srbije. Ova pobeda protiv Mladosti treći je trijumf Kolubare u četiri odigrana kola plejauta.

Kolubara je povela u 20. minutu susreta golom Kočovića koji je precizno šutirao glavom na centaršut Filipovića iz kornera. Na 2:0 povisio je Stojanović u 34. minutu preciznim udarcem nakon odbijene lopte iz šesnaesterca Mladosti. Stojanović se nakon ovog pogotka i povredio, pa ga je u nastavku susreta zamenio Radovanović. Treći gol za Kolubaru postigao je najbolji strelac tima Uroš Djuranović, koji je u 52. minutu bio precizan sa ivice kaznenog prostora.

Na današnjem meču za Kolubaru su nastupili Stanivuković, Janković, Kočović, Vasiljević, Marjanović, Stojanović, Nikolić, Filipović, Bojić i Djuranović, a sa klupe su ušli Radovanović, Andrić, Tumbas, Djenić i Simić.

Nakon meča šef stručnog štaba Kolubare Veroljub Dukanac nije krio zadovoljstvo prikazanom igrom njegovog tima u ovoj utakmici.

Svi treba da budemo ponosni na naše momke koji su danas stvarno pružili jednu ubedljivu partiju i zasluženo su dobili utakmicu protiv odlične ekipe Mladosti iz Lučana, koja je verovatno imala jedan loš dan, kao što smo mi imali u prošlom kolu protiv Pazara. Ove utakmice dolaze jedna na drugu na svaka tri, četiri dana i prosto u jednom momentu svaka ekipa ima jedan loš dan. Mi smo taj loš dan ekipe Mladosti iskoristili i mislim da smo prebrinuli neke brige oko opstanka, mada matematički još nismo, ali ipak kad imamo ovakvu ekipu daje nam za pravo da verujemo da ćemo sigurno opstati u ligi, kazao je Dukanac na konferenciji za medije nakon susreta.

Kolubaru u poslednja tri kola očekuju gostovanje u Subotici, Proleter kod kuće i odlazak u Surdulicu na megdan Radniku.