Изборник Затворити

Kolubara igrala nerešeno 1:1 sa ekipom Radnika i upisala prvi bod u Superligi

Fudbaleri Kolubare odigrali su nerešeno 1:1 sa ekipom Radnika iz Surdulice, u prvoj utakmici pred domaćom publikom u superligaškom takmičenju. Zeleno – crni su poveli u trećem minutu utakmice pogotkom Marka Vučetića, a gosti su izjednačili golom Nikole Radmanovića u 74. minutu. Od 53. minuta Kolubara je igrala sa igračem više nakon što je Mihajlo Oreščanin dobio drugi žuti karton. Kolubara se posle dva kola nalazi na 13. mestu tabele. U narednoj rundi takmičenja Kolubara će gostovati TSC-u.

U istorijskoj utakmici pred domaćom publikom Kolubara je kao superligaš remizirala sa ekipom Radnika iz Surdulice. Lazarevčani su dobro otvorili meč i pogotkom Marka Vučetića u trećem minutu poveli sa 1:0.

Ipak u drugom delu utakmice gosti menjaju taktiku, i uprkos što su isključenjem Oreščanina od 53. minuta igrali sa igračem manje, izjednačuju golom Nikole Radmanovića u 74. minutu. To je, ispostavilo se, bio i poslednji gol na utakmici, uz nekoliko lepih prilika sa obe strane

Trener Radnika Igor Bondžulić izjavio je nakon utakmice da je prvo poluvreme pripalo Kolubari, te da je za njegove igrače dobro što nisu primili više golova u tom delu igre. On je čestitao svojim igračima što su se vratili u meč iako su veći deo drugog poluvremena igrali sa igračem manje.

Šef struke zeleno – crnih Dejan Đurđević izrazio je zadovoljstvo prisustvom velikog broja navijača koji koji su bodrili Kolubaru. Kaže da nije zadovoljan generalnim ishodom utakmice ali da je važno što je klub osvojio prvi bod u Superligi. Kolubara u trećem kolu gostuje izuzetno kvalitetnoj ekipi TSC-a, koja ima šest bodova koliko i vodeći Partizan.